Положення

Опубликовал kirovo  •  Рубрики: Документи

Додаток

ЗАТВЕРДЖЕНО

Рішенням Кучаківської сільської ради Бориспільського району Київської області від 22 грудня 2017 р. № 559-17-07

 

ПОЛОЖЕННЯ

 

про виплату матеріальної допомоги населенню Кучаківської сільської ради,

згідно місцевої програми «Турбота» на 2018 -2020 роки

 

Розділ 1. Загальні положення

1.1  Це Положення визначає умови та порядок виплати матеріальної допомоги  для підтримки жителів сіл, що входять до складу Кучаківської сільської ради, які опинилися в складних життєвих обставинах у зв’язку з важким матеріальним становищем і потребують матеріальної допомоги Кучаківської сільської ради за рахунок коштів сільського бюджету відповідно до Місцевої програми «Турбота» та чинного законодавства України, а також, в окремих випадках, – іншим категоріям громадян.

1.2  Матеріальна допомога має адресний характер і надається жителям, які зареєстровані та /або постійно проживають на території Кучаківської сільської ради:

 • Малозабезпеченим сім’ям – в залежності від матеріального становища та середньомісячного сукупного доходу сім’ї порівняно з гарантованим державою рівнем прожиткового мінімуму для основних груп населення (для працездатних осіб, для дітей до 6 років, з 6 до 18 років, для осіб, які втратили працездатність, інвалідів, у відповідності до розміру гарантованого прожиткового мінімуму);
 • Громадянам, у тому числі дітям – сиротам, дітям, які позбавлені батьківського піклування, багатодітним сім’ям, одиноким і малозабезпеченим матерям, інвалідам, дітям-інвалідам, які потребують матеріальної допомоги на:
 • лікування тяжких захворювань – за медичними висновками;
 • покращення матеріального становища.
 • Громадянам, які постраждали внаслідок стихійного лиха, нещасних випадків (на ліквідацію наслідків пожежі, затоплення, травматизму, стихії, іншої екстремальної ситуації);
 • Громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та потребують матеріальної допомоги, в інших випадках, передбачених законодавством України;
 • Грошова винагорода:

– учням школи, які протягом навчального року брали участь і ставали переможцями та призерами предметних олімпіад, конкурсів і змагань;

–  вчителям, які готували учнів до предметних олімпіад, конкурсів і змагань;

– вчителям, які займали призові місця в педагогічних конкурсах;

     - випускникам 11 класу школи та їхнім класним керівникам – (за поданням дирекції Кучаківської ЗОШ І-ІІІ ст.);

– спортсменам та їх тренерам за значний вклад в розвиток фізичної культури та спорту територіальної громади сільської ради – за поданням управління молоді та спорту БРДА;

– працівникам бюджетної сфери до ювілейних дат, за багаторічну, бездоганну сумлінну працю та вагомий особистий внесок – за поданням сільського голови, депутатів сільської ради та трудових колективів.

 • Цільова матеріальна допомога на оздоровлення дітей: сиріт, напівсиріт, дітей, які позбавлені батьківського піклування, знаходяться на диспансерному обліку, з багатодітних сімей, дітям-інвалідам, обдарованим дітям – в літніх дитячих оздоровчих центрах та закладах (за поданням дирекції Кучаківської ЗОШ І-ІІІ ст.);

 

 • Надання матеріальної допомоги інвалідам Великої Вітчизняної війни, учасникам бойових дій, членам сімей загиблих учасників бойових дій (прирівняних) ветеранам війни, учасникам АТО, солдатським вдовам, воїнам – інтернаціоналістам, прирівненим до учасників Великої Вітчизняної війни.
 • Надання допомоги громадянам, в т. ч. з малозабезпечених сімей, у зв’язку зі смертю близьких родичів (матері, батька, дружини, чоловіка, сина, дочки)
 • Вирішення ритуальних питань, пов’язаних з похованням невідомих громадян;

 

1.3 Матеріальна допомога виплачується за рахунок коштів сільського бюджету загального фонду та спеціального фонду (інші джерела власних надходжень) на підставі рішення сесії сільської ради.

1.4 Підставою для надання матеріальної допомоги є заява громадянина та/або підприємства, установи, закладу (надалі – установи) на ім’я сільського голови Кучаківської сільської ради, та переліку необхідних документів (див. нижче), (за необхідності акту обстеження матеріально-побутових умов заявника).

1.5 Матеріальна допомога може надаватись як за письмовим зверненням заявника так і за ініціативою сільського голови та депутатів сільської ради.

Розділ 2. Порядок надання матеріальної допомоги

2.1 Питання про надання матеріальної допомоги розглядається виконавчим комітетом сільської ради за участю депутата ради, який склав (за потреби) акт обстеження матеріально-побутових умов заявника, відповідального спеціаліста бухгалтерії виконавчого апарату сільської ради та керівників або уповноважених осіб установ, для обґрунтування клопотання про надання матеріальної допомоги.

2.2 Розмір матеріальної допомоги визначається в залежності від потреби та фінансового забезпечення витрат, затверджених сільським бюджетом, шляхом прийняття постійною комісією протокольного рішення, яке виноситься на розгляд та затвердження пленарного засідання сесії сільської ради у встановленому законодавством порядку.

2.3 Для надання матеріальної допомоги заявником надаються наступні документи:

– особиста заява, або заява від члена сім’ї, чи клопотання депутата, керівника установи, в якому вказується прізвище, ім’я, по батькові особи, яка потребує матеріальної допомоги або винагороди, його адреса та мотиви звернення;

– копія паспорту заявника;

– копія довідки про присвоєння ідентифікаційного номеру;

– довідка про склад сім’ї (за потреби);

– копії свідоцтв про народження дітей (за потреби);

– копії пенсійного посвідчення (довідка МСЕК), що підтверджує інвалідність (за потреби);

– довідки з лікарні, виписка з історії хвороби, якщо допомога надається на лікування;

– акт обстеження матеріально-побутових умов проживання, складений депутатом ради відповідного округу, де проживає заявник, завірений підписами депутата ради, який склав акт, секретаря ради, сільського голови та печаткою сільської ради (за потреби);

– інші документи, у разі необхідності, залежно від обставин, які склалися у сім’ї.

Крім того, для розгляду питання про надання матеріальної допомоги надаються:

– на лікування та операцію – довідка медичного закладу;

– на ліквідацію наслідків, заподіяних пожежею – акт пожежної частини про пожежу, яка сталася;

– на ліквідацію наслідків, які заподіяні стихійним лихом – відповідний акт виїзної комісії за участю депутатів та посадових осіб місцевого самоврядування;

- випускникам та учням школи, вчителям, переможцям олімпіад, спортивних заходів – подання дирекції школи.

2.4 На підставі поданої заяви (клопотання) про надання матеріальної допомоги організовується обстеження матеріально-побутових та соціальних умов проживання громадянина та складається акт обстеження матеріально-побутових умов проживання депутатом ради, який разом з заявою подається на розгляд виконавчого комітету сільської ради. Акт складається  безпосередньо за місцем проживання заявника (з вивченням необхідних документів). За достовірність інформації, яка вноситься до акту обстеження, відповідальність несуть заявник та депутат ради, який складав акт.

2.5 За громадян, які мають право на матеріальну допомогу, можуть клопотати депутати ради, установи або громадські організації. У цьому випадку депутати ради, установи або громадські організації подають своє клопотання, заяву громадянина, необхідні документи та довідки, згідно з пунктом 2.3 цього Положення.

2.6 Розмір матеріальної допомоги визначається виходячи з обставин, що склалися, враховуючи рівень забезпечення заявника та/або його сім’ї,  та фінансової можливості ради, в межах коштів, передбачених в сільському бюджеті на соціальний захист населення, у відповідності до Місцевої програми «Турбота» на 2018 -2020 роки.

2.7. Матеріальна допомога громадянам може бути перерахована установі або на особовий рахунок заявника в установу банку, або виплачена готівковими коштами через касу сільської ради.

Розділ 3. Заключні положення

3.1 Контроль за повнотою наданих документів покладається на уповноважену відділу субсидій.

3.2 Контроль за своєчасною виплатою матеріальної допомоги покладається на бухгалтерію виконавчого апарату сільської ради.

3.3 Цільове використання бюджетних коштів, визначених для надання матеріальної допомоги, контролює постійна комісія з питань бюджету, житлово-комунального господарства, транспорту і зв’язку.

 

 

 

 

 

 

 

Секретар  сільської ради                                                             Бойко Л.І.

Без коммент.  • Січень 14, 2018

Календар публікацій

Травень 2019
П В С Ч П С Н
« Сер    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Наша місія

Контакти

КОНТАКТНЫЕ ДАННЫЕ