Робота за принципом і розуму, і серця

Опубликовал kirovo  •  Рубрики: ЗМІ про нас

DSC_0109
Робота за принципом і розуму, і серця
Як молодята, так і відвідувачі весільних заходів полюбляють церемонію реєстрації шлюбу, яку проводить секретар Кіровської сільської ради Валентина Миколаївна Тригубенко. Хороша вимова, цікавий сценарій, парадний одяг, а головне – увага і приділений час абсолютно відрізняються від конвеєрної системи реєстрації шлюбу у багатьох установах реєстрації актів громадянського стану в нашій держави. Комунікабельність, вміння вислухати громадян і допомогти їм – запорука успіху роботи Валентини Миколаївни. У робочій господі секретар ділиться думками з приводу різних своїх функціональних обов’язків.
– Чи є якісь зміни у Ваших посадових обов’язках, пов’язані з останніми змінами в законодавстві нашої держави?
– Наразі нічого не змінилося. А от з 1 січня 2016 року буде спрощено процедуру оформлення спадщини та реєстрації прав спадкоємців на успадковане ними нерухоме майно шляхом надання відповідних повноважень органам місцевого самоврядування, особливо сільських населених пунктів. Таким чином, секретарі сільських рад повинні пройти курс навчання, який не відомо на який період планується. Але ж восени в нас відбуватимуться вибори до органів місцевого самоврядування. Посада секретаря, як і голови, є виборною. Тому існує велика вірогідність значної зміни осіб, яким буквально через пару місяців необхідно буде опановувати не лише відпрацьовані роками знання у цій царині, але і швидко адаптуватися до нових завдань, які виникнуть через зміни в законодавстві про спадщину. Тобто, навчання треба проводити вже з новообраними на цю посаду громадянами після виборів. На мою думку, секретарі мають не обиратися, а призначатися і мати юридичну освіту. Адже обсяг обов’язків вимагає правових знань і вмінь.
– Назвіть основні напрямки роботи секретаря сільської ради?
– Це власне секретарська діяльність: опрацювання різної документації, консультації відвідувачів. Також керівництво відділом державної реєстрації актів цивільного стану. А ще – виконання обов’язків нотаріуса: засвідчення заповіту; засвідчення дублікатів документів, виготовлених сільською радою; засвідчення справжності підписів осіб; засвідчення вірності копій документів. Діяльність секретаря при виконавчому комітеті сільської ради полягає у вирішенні проблематики сільської місцевості з усіх сфер життєдіяльності місцевого населення. Він бере участь в роботі опікунської ради, інспекції у справах неповнолітніх, адміністративної комісії. Здійснюються виїзди до проблемних сімей, оформляються акти обстеження житлових умов сімей, що опинилися в складних життєвих обставинах. Найтяжче в цьому, коли на виконкомі ставиться запитання про позбавлення батьківських прав.
– І як у таких випадках приймаються рішення: за принципом розуму чи серця?
– Я в минулому вихователь дитсадка з багаторічним з досвідом і якби була впевнена, що дитині в дитбудинку буде краще – то наполягала б на вилученні дітей з проблемних сімей. Але… Наприклад, є родина, у якій батьки дитини молоді, але не працюють і постійно вживають алкогольні напої, за дитиною не слідкують. Та є рідний дідусь чи бабуся, які годують, одягають, виховують своє внуча. Ми бачимо, що дитина ходить до дитсадка чи школи доглянутою, тому приймаємо рішення залишити її в цій родині.
– Якби Ви проводили кастинг на посаду секретаря сільської ради, то які б настанови дали не досвідченим особам?
– По-перше, уважно прочитати завдання. Як вчили на уроках з математики: якщо учень жалівся вчителю, що не вирішується задача, вчитель запитував умову. Якщо спеціаліст знає чітко, що вимагається, тоді він знайде вірний шлях до потрібного результату. По-друге, кожен в установі повинен бути відповідальним за свою ділянку роботи. Але при нестачі завдань варто допомогти більш навантаженому колезі. Взаємодопомога повинна бути однозначно. По-третє, у роботі з документами не треба ображатися на зазначені керівництвом чи колегою недоліки і радіти, якщо їм вдалося запобігти до виходу документу з помилкою в життя.
Молоді колеги вважають Валентину Миколаївну старшою наставницею і взірцем ідеального працівника, який ніколи не запізнюється і вміє оперативно виконувати різні завдання. І хоч робота у неї насправді нелегка, вона – взірець у колективі місцевої сільської ради.
Ольга Дженжебір, “Трудова слава”

Без коммент.  • Березень 10, 2015

Календар публікацій

Січень 2019
П В С Ч П С Н
« Сер    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Наша місія

Контакти

КОНТАКТНЫЕ ДАННЫЕ